cruelzoo

За повідомленням керівників Харківського зоопарку в ніч з 12 на 13 лютого вдалося вивезти та врятувати лева на прізвисько Сімба з пересувного зоопарку „Мауглі”, який розташовано у м. Сєвєродонецьк, Луганської області.

„Машина з Харкова приїхала вночі. Це був спеціальний транспорт із підігрівом, – розповідає Наталя Дулєтова, активіст руху за порятунок тварин, – у Сєвєродонецьку зараз дуже холодно і ми по черзі чергували аби допомогти загрузити Сімбу. Найтяжче було відкрити клітку. Як виявилося, її відчиняли останній раз аж у серпні місяці. Та завдяки зусиллям усіх, близько опівночі Сімба поїхав до Харкова. Ми дуже раді за нього і за себе, що змогли його врятувати.”
Тварина зараз перебуває у закритому павільйоні для хижаків Харківського зоопарку.

Ветеринарне обстеження констатує стан лева як тяжкий. У нього відморожена шкіра на задніх кінцівках, мошонка, зламаний хвіст, розбита морда. У лева грижа та абсцес горлянки.

„Як тільки Сімба до нас потрапив, ми зробили все потрібне. Надали першу медичну допомогу, а саме, помістили його у теплий вольєр, обробили від паразитів, напоїли та нагодували, – каже Олексій Григор’єв, директор Харківського зоопарку, – лев на межі життя та смерті. У пересувному зоопарку він мешкав у непридатних умовах – його клітка ледь вміщала його. Всю зиму ця теплолюбна тварина перебувала на морозі. Як тільки Сімба побачив їжу та воду, то жадібно накинувся на неї.”

Транспортування Сімби до Харкова відбулося завдяки підтримці місцевих мешканців Сєвєродонецька, які за добу зібрали 1500 грн., та державній адміністрації м. Харкова.

„Але у пересувному зоопарку ще лишається багато тварин. Серед них є червонокнижні, використання яких у комерційних цілях взагалі заборонене і регламентуються Бернською конвенцією, СITES, – каже Катерина Полянська (НЕЦУ). – Бурий ведмідь, що утримується в цьому звіринці охороняється Конвенцією про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція). Ведмідь та вовк занесені до Європейського Червоного списку тварин, що перебувають під загрозою зникнення у світовому масштабі. Також постає питання, звідки завезені тварини. Якщо вони завезені з іншої країни – мають бути відповідні дозволи згідно з Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. ”

„Немає межі цинізму власників пересувного зоопарку, а це Нонна Ратія та Тариєл Піпія, – передає Наталя Вишневська (НЕЦУ). – Місцеві підприємці та прості люди привозять продукти для тварин – м’ясо, рибу, овочі, але їх просто так до тварин не пускають, примушуючи заплатити за вхід 20 грн”.

Йде перевірка документів, тому діяльності пересувного звіринцю має бути призупинена. Однак, комерція на стражданнях тварин продовжується!

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) нагадує органам державної влади, органам МВС, прокуратурі, що мають місце численні порушення законодавства України, а саме, порушується:

1. Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (ст.8, 25),
2. Кримінальний кодекс України (ст.299),
3. Кодекс України «Про адміністративні правопорушення» (ст.89),
4. Закон України „Про червону книгу України” (ст.19),
5. Бернська конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (ст.6 додаток II, ст.7, додаток III)”,
6. Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

Ми закликаємо усіх, хто в змозі вирішити цю проблему. Треба негайно вилучити усіх тварин та перевезти на тимчасове розташування в умови придатні для тварин, які мешкають у неволі.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталя Вишневська,
Національний екологічний центр України (Київ),
098 257-6176,
nvishnevskaya AT ukr.net

Олександра Самородова,
громадська ініціатива «Люди за права тварин» (Донецьк),
095 388-02-23,
4yvakin AT gmail.com

Попередні повідомлення на цю тему:

09.02.2010 Що таке пересувний зоопарк в Україні

12.02.2010 Злочин проти тварин у Сєвєродонецьку має буде покараний